Przejdź do treści

Kondolencje i wyrazy wsparcia dla Uniwersytetu Warszawskiego

Składamy najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia rodzinom i najbliższym osób poszkodowanych w brutalnym ataku na Kampusie UW oraz wszystkim członkom społeczności akademickiej Uczelni.

Zobacz cały komunikat

Grafika przedstawiająca palmę

#ZAWSZECIEKAWI

Nasi naukowcy byli zaangażowani w remont słynnej warszawskiej palmy na rondzie de Gaulle'a. Zespół z PW zajął się zaprojektowaniem i wykonaniem nowych liści.

Obraz
Na zdjęciu fragment samolotu i człowiek przy nim pracujący

Innowacje w branży lotniczej dzięki współpracy nauki i przemysłu

Firma LOT Aircraft Maintenance Services wdraża innowację produktową, skupiającą się na eliminacji obecnie stosowanych chemicznych i mechanicznych technologii usuwania powłok lakierniczych z pierwszo- i drugorzędowych lotniczych struktur kompozytowych oraz aluminiowych. W pracach badawczych uczestniczyli naukowcy z Politechniki Warszawskiej.
Obraz
Na zdjęciu prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej składa kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym udział naszych naukowców w akcji V1, V2

Uczczono pamięć naukowców z PW, którzy rozpracowali pociski rakietowe V-1 i V-2

W tym roku przypada okrągła 80. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji 8 maja w szczególny sposób wspominamy naukowców Politechniki Warszawskiej, którzy kilkadziesiąt lat temu rozpracowali konstrukcje rakiet V1 i V2. Pod pomnikiem poświęconym ich pamięci, który znajduje się przed Gmachem Elektroniki przy ul. Nowowiejskiej, złożono kwiaty.
Obraz
Na zdjęciu dwie starsze kobiety widziane od tyłu, siedzące na hamaku nad rzeką

„Zapomniani w mieście. Projektowanie urbanistyczne dla demencji” – innowacyjny projekt dydaktyczny Politechniki Warszawskiej

W dobie starzejącego się społeczeństwa i rosnącej liczby osób żyjących z demencją, potrzeba tworzenia przestrzeni publicznych przyjaznych tej grupie społecznej staje się palącym wyzwaniem. Odpowiedzią na tę potrzebę jest projekt, realizowany przez Politechnikę Warszawską we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i partnerami społecznymi.
Obraz
Na zdjęciu grupa osób - nagrodzeni podczas konferencji międzynarodowej konferencji mikrobiologicznej

Sukces doktoranta Politechniki Warszawskiej na międzynarodowej konferencji mikrobiologicznej

Mgr inż. Aleksander Gryciuk zdobył Best Presentation Award podczas sympozjum Microbial Innovation & Applications, w ramach 1st International Conference on Advancements of Microbiology: The relevance of microbes in tackling threats to health and environment (7–9 kwietnia 2025 roku, Warszawa).
Grafika przedstawiająca mózg podzielony na płaty mózgowe

Zaproszenie

Drzwi Otwarte 2025

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać ze studentami, doktorantami i pracownikami, poznać kierunki studiów na PW i możliwości kształcenia, zdobyć odpowiedzi na pytania o akademiki czy działalność studencką. Bądźcie #zawszeciekawi i zanotujcie sobie ten termin. Do zobaczenia 14 czerwca 2025 roku w w godz. 10.00-15.00 w Gmachu Głównym i innych budynkach PW!

Na zdjęciu fragment infrastruktury komputera kwantowego

Nowe centrum badawcze na PW

C-QuaNT

Technologie kwantowe, energetyka jądrowa i fizyka wysokich energii to trzy kluczowe obszary, które zintegruje i wzmocni Centrum Doskonałości Technologii Kwantowych i Jądrowych. C-QuaNT ułatwi m.in. połączenie sił badaczy i dydaktyków na rzecz wdrożeń, a także nawiązywanie strategicznych partnerstw z przemysłem i biznesem.